Categories :

Laserowe wybielanie zębów przed i po

Zabieg wybielania zębów przy użyciu lasera polega na pokryciu zębów specjalnym preparatem wybielającym. Wchodzi on w reakcję z laserem, a efektem są rozjaśnione, bielsze zęby. Nie jest to tani zabieg, ale należy potraktować go jako inwestycję w siebie, która się szybko zwróci. Jeśli chodzi o laserowe wybielanie zębów przed i po zabiegu różnica jest ogromna.

Na czym polega laserowe wybielanie zębów?

Wybielanie zębów za pomocą lasera staje się coraz popularniejsze. Jest kilka systemów wykonywania tego zabiegu. Są to systemy Beyond Brite Smile i Zoom!. Wszystkie opierają się na dokładnie na takim samym samym działaniu lasera, rezultaty są również podobne.
Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na dziąsła pacjenta żelu, który będzie je chronił przed działaniem środka wybielającego. Kolejnym krokiem jest jego utwardzenie w lampie UV i nałożenie preparatu wybielającego, którego działanie opiera się na zawartości nadtlenku wodoru. Końcowym etapem wybielania jest naświetlenie zębów niebieskim światłem, które jest emitowane przez lampę LED lub laser diodowy. W trakcie tego procesu nadtlenek wodoru rozpada się, a w szkliwo i w zębinę wnikają związki odpowiedzialne za wybielenie przebarwień na zębach.

Jak przygotować się do laserowego wybielania zębów?

Laserowe wybielanie zębów przed i po zabiegu wymaga specjalnego zachowania. Po pierwsze należy zadbać o wypełnienie wszelkich ubytków. Niewyleczone, mogą doprowadzić do nadwrażliwości i uszkodzeń, które będzie trzeba leczyć kanałowo. Preparat do wybielania, który może się przedostać, uszkadza miazgę zęba. Warto także przed zabiegiem usunąć kamień nazębny i płytkę. To da gwarancję, że efekt wybielania będzie jednakowy.

Zalecenia po laserowym wybielaniu zębów

Aby proces wybielania zębów był długotrwały i nie kończył się na fotelu dentystycznym należy przestrzegać kilku zasad. Jeśli chodzi o laserowe wybielanie zębów przed i po, należy pamiętać, aby przez dwa tygodnie przestrzegać białej diety. Jest to bardzo ważne, ponieważ w trakcie zabiegu zęby ulegają odwodnieniu i mogą chłonąc każdy barwnik. W tym czasie zrezygnować należy z wina, kawy i herbaty, buraków, wiśni i jagód, a także wszystkich innych barwiących potraw.
Należy zdawać sobie sprawę, że przez pewien czas od wybielenia, zęby mogą być nadwrażliwe i reagować na zimno, ciepło, cukier w posiłkach. Warto je wtedy myć specjalną pastą dla wrażliwych zębów.
Przede wszystkim pamiętać należy o systematycznym i dokładnym czyszczeniu zębów, a także o regularnym usuwaniu kamienia. Tylko wtedy biel na zębach utrzyma się przez dłuższy czas.

Laserowe wybielanie zębów – jak przebiega zabieg?

Stomatolog, przed przystąpieniem do zabiegu, przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Następnie dentysta założy okulary ochronne, które ochronią oczy pacjenta przed światłem lasera. Czas trwania, cena i przebieg zabiegu będzie uzależniony od wybranego systemu. Wybierając metodę Beyond należy liczyć się z tym, że zabieg potrwa około godziny, a proces nakładania żelu i jego utwardzania będzie powtórzony trzykrotnie. Pozwoli to wybielić zęby od pięciu, aż do dwunastu odcieni. Efekt będzie utrzymywał się około dwa lata. W systemie Brite Smile laserowe wybielanie trwa także około sześćdziesięciu minut i pozwala na wybielenie zębów o osiem odcieni, a efekt utrzymuje się około trzy lata. Metodą najnowocześniejszą jest Zoom!. Jest to najszybszy sposób na wybielenie zębów, jednak rezultaty są krótkotrwałe, utrzymują się około szesnastu miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego wybielania zębów?

Przeciwwskazania do laserowego wybielania zębów wynikają z powodu silnych substancji chemicznych, które zawarte są w preparacie. Laserem nie wybieli się zębów w czasie ciąży i karmienia piersią, zażywania leków fotoreaktywnych, jeśli ma się niewyleczone zęby lub uczulenie na któryś ze składników, zawartych w środku wybielającym. W niektórych przypadkach zdarzyć się może, że pomimo zachowanych środków ostrożności i wybrania przez stomatologa właściwej metody wybielania zębów, następuje podrażnienie dziąseł lub nadwrażliwość zębów. Powoduje to dyskomfort u pacjenta, który powinien minąć w krótkim czasie. Jeżeli objawom tym towarzyszy silny ból lub nie mijają one przez dłuższy okres czasu, należy udać się do lekarza.

Ile trzeba zapłacić za laserowe wybielanie zębów?

Koszty wybielania zębów laserem będą różne i zależą od kliniki, w której chce się przeprowadzić zabieg, a także od metody, jaką wybierze stomatolog. Za wybielenie pojedynczego zęba zapłaci się około stu pięćdziesięciu złotych, natomiast za wszystkie około dwóch tysięcy.
Jeśli chodzi o laserowe wybielanie zębów przed i po zabiegu należy bardzo dbać przede wszystkim o higienę jamy ustnej. Zabieg ten staje się coraz popularniejszy, ponieważ ludzie są coraz bardziej świadomi tego, że czyste, białe uzębienie będzie pozytywnie wpływać na to, jak nas odbierają ludzie, na kontakty społeczne, a nawet na przebieg kariery zawodowej.
Rezultaty, jakie daje laserowe wybielanie zębów przed i po, sprawdzić można na licznych zdjęciach w Internecie.